Лікування кореневих каналів

Лікування кореневих каналів (ендодонтичне лікування) необхідно в тих ситуаціях, коли виявлений пульпіт або періодонтит. Це єдиний можливий варіант, що дозволяє зберегти зуб.

Лікар, який виконує ендодонтичне лікування, повинен мати високу кваліфікацію і використовувати сучасні технології – тільки в цьому випадку можна досягти позитивного результату.

У ЯКИХ ВИПАДКАХ НЕОБХІДНО ЛІКУВАННЯ КАНАЛІВ?

Якщо карієс не лікувати своєчасно, утворюється пульпіт – так називається запальний процес м’якої тканини (пульпи), що знаходиться в порожнині зуба.

Пульпіт проявляється больовим синдромом, що виникають переважно в нічний час. Ситуація з часом може збільшуватися: інфекція проникає глибше – в кореневий канал, а згодом процес поширюється на кістку щелепи, виникає періодонтит .

Тому дуже важливо своєчасно звернутися до лікаря, а при появі больових відчуттів діяти потрібно негайно! Інакше існує великий ризик втратити зуб .

ЯК ВІДБУВАЄТЬСЯ ЛІКУВАННЯ КАНАЛІВ?

ЕНДОДОНТИЧНЕ ЛІКУВАННЯ ПЕРЕДБАЧАЄ КІЛЬКА ЕТАПІВ:

  • знеболювання і ізоляція зуба, (використовується спеціальна латексна пластина (коффердам)
  • ретельне видалення тканин зуба, уражених карієсом, і створення доступу до кореневих каналів. Працюючи в каналі зуба, фахівець повністю видаляє інфіковані тканини, в ряді випадків може знадобитися витяг старого пломбувального матеріалу (що залишився після попереднього лікування)
  • інструментальна обробка каналів і їх дезінфекція.
  • лікування завершується герметичним пломбуванням каналів.

Надалі необхідно відновити коронковую частина зуба. Для цього можуть використовуватися прямі реставрації (пломби) або непрямі – коронки і вкладки.

Оптимальний спосіб лікар вибирає виходячи з клінічної ситуації в кожному конкретному випадку.