Імплантація зуба

Імплантація зуба є справжнім порятунком для людей, які, в силу різних обставин, зіткнулися з проблемою втрати власних зубів. Стрімко розвиваючись в останні роки, використання внутрішньокісткових зубних імплантів стало дуже популярним і вже подарувало тисячам людей можливість повноцінної, повної посмішок життя.

Втрата і тривала відсутність будь-якого з зубів (крім, хіба що, зубів мудрості) загрожує найсерйознішими наслідками.

По-перше , сусідні зуби прагнуть зайняти місце, що звільнилося і починають зміщуватися, що призводить до викривлення зубних рядів і утворення великих проміжків між зубами.

По-друге , порушується оклюзія – змикання щелеп.

По-третє , знижується якість пережовування їжі, що тягне за собою захворювання шлунково-кишкового тракту.

Що стосується естетичної сторони питання, то відсутність жувального зуба може позначитися на зовнішності не менше, аніж відсутність переднього зуба. Хоча задні зуби і не видно при розмові або посмішці, їх відсутність може привести до западання щік і появи зморшок. Тому імплантація жувальних зубів так само необхідна, як і передніх

ПРОТИПОКАЗАННЯ ДО ІМПЛАНТАЦІЇ ЗУБІВ

Абсолютні протипоказання для імплантації зубів:

  • вікові обмеження: не можна поставити імплантати молодим людям від 16 до 22 років
  • системні захворювання сполучної тканини
  • хронічний алкоголізм, наркоманія
  • психічні захворювання
  • виражений остеопороз
  • декомпенсований цукровий діабет
  • інфаркт міокарда в гострому періоді
  • хронічна ниркова і печінкова недостатність

ВІДНОСНІ ПРОТИПОКАЗАННЯ ДЛЯ ІМПЛАНТАЦІЇ ЗУБІВ

  • вагітність і лактація
  • бруксизм, або скрегіт зубами (імплантація може бути можлива, якщо пацієнт письмово зобов’язується надягати спеціальні капи)
  • куріння більше 20 сигарет в день
  • компенсований цукровий діабет

Важливо пам’ятати: лікуванні імунодепресантами, антикоагулянтами або цитостатиками, використання яких підвищить ризик відторгнення імплантату.

Установка імплантату являє собою процедуру введення чужорідного тіла в кістку пацієнта. Тому дуже важливо, що б конструкція без відторгнень прижилася і довго служила людині, не створюючи додаткового дискомфорту. Даний вид роботи дуже складний і, безумовно, головними тут є досвід лікарів, детальна діагностика проблеми і наявність якісних інструментів.

ВПРОВАДЖЕННЯ ІМПЛАНТАТУ

Всупереч поширеній думці, установка імплантату не займає багато часу – зазвичай на це йде 30 – 40 хвилин. До неприємних відчуттів готуватися не потрібно, так як місцева анестезія дозволяє зробити процедуру повністю безболісною.

Важливо пам’ятати:  якість імплантату має величезне значення – чим воно вище, тим менше шансів, що протез буде відкинутий. Лікарі нашої клініки довіряють найкращим компаніям-виробникам, які вже багато років на ринку і мають позитивні відгуки.

Пам’ятайте: встановити імплантат набагато швидше, дешевше і безболісніше, ніж його замінити.

СИМПТОМИ І ПРИЧИНИ ВІДТОРГНЕННЯ ЗУБНИХ ІМПЛАНТІВ

Завдяки досягненням сучасної науки і медицини відсоток приживлюваності зубних імплантів становить в середньому 95 – 97%. Секрет успіху криється у властивостях титану, з якого вони зроблені. Найцінніше в титані – це те, що він не сприймається людським організмом як чужорідний елемент, а отже, і не відторгається. Однак в деяких випадках відторгнення зубного імпланта все ж можливо.

СИМПТОМИ ВІДТОРГНЕННЯ ЗУБНОГО ІМПЛАНТА В ПЕРШІ ДНІ

ОЗНАКАМИ ВІДТОРГНЕННЯ ЗУБНОГО ІМПЛАНТА В ПЕРШІ ДНІ ПІСЛЯ ДЕНТАЛЬНОЇ ІМПЛАНТАЦІЇ Є:

  • сильна кровотеча,
  • набряк і запалення ясен навколо імплантату,
  • гострий біль, яку неможливо зняти знеболюючими.

Важливо пам’ятати, що кровоточивість, незначна припухлість, а також ниючий біль протягом перших 2 – 3 днів є нормою. Якщо ж всі ці симптоми тривають довше або проявляються дуже гостро – це перша ознака того, що організм не приймає імплантат або ж почалося запалення, в такому випадку необхідно негайно звернутися до лікаря. Варто також відзначити, що відторгнення імпланта може відбуватися і без будь-яких симптомів.