Виправлення прикусу

Дослідження і світова статистика виводять дані, згідно з якими у 75% людей у всьому світі є зубощелепні деформації – неправильний прикус. Неправильний прикус може привести до утруднення гігієнічних процедур, утворення пародонтальних кишень, розвитку захворювань кісткової тканини і ясен.

Сьогодні в стоматології застосовується спеціальне ортодонтичне лікування , яке спрямоване на виправлення прикусу. Для цього використовуються брекет-системи , знімні пластини та ін. Апарати для корекції прикусу .

Помилковою є думка, що стоматолог-ортодонт вирішує лише естетичні проблеми. В першу чергу, цей напрям в стоматології займається збереженням функціональності жувального апарату.

ЯК ПРОХОДИТЬ ОРТОДОНТИЧНЕ ЛІКУВАННЯ

  1. Лікування починається з діагностики, на якій ортодонт виявляє проблему, визначає план лікування і призначає, який ортодонтический апарат необхідний пацієнтові.
  2. Після цього робляться відбитки і зліпки щелеп, щоб в подальшому спостерігати динаміку вашого лікування.
  3. Перед установкою необхідно пройти повну санацію порожнини рота.
  4. Курс лікування становить від півроку до двох років, все залежить від конкретного випадку.

ДОРОСЛИМ ПАЦІЄНТАМ ЧАСТІШЕ ЗАСТОСОВУЄТЬСЯ БРЕКЕТ-СИСТЕМИ, ВОНИ БУВАЮТЬ НАЙРІЗНОМАНІТНІШІ:

  • металеві брекет-системи є найбільш надійними і простими в експлуатації; вони добре фіксуються і тримаються на зубах, зручні в індивідуальному використанні, і надають менше травмуючої дії на щоки і губи пацієнта;
  • прозорі брекет-системи (пластикові, керамічні, сапфірові) відрізняються естетичної складової: вони практично непомітні на зубах, але прикріплюються не так міцно. Також для пацієнта дуже важливо дотримуватися особливих правил гігієни порожнини рота.
  • лінгвальні брекет-системи підходять тим пацієнтам, для яких дуже важлива естетична складова в лікуванні виправлення прикусу – адже деякі пацієнти соромляться посміхнутися з брекетами на зубах, що викликає підвищене почуття невпевненості або навіть ущербності. Лінгвальні брекет-системи фіксуються на внутрішній стороні зубів. Така брекет-система не деформує контур м’яких тканин, але може сильно змінювати фонетичні особливості мови (вимова звуків). У випадку з лінгвальними брекетами пацієнту також потрібно дотримуватися підвищені вимоги до індивідуальної гігієни порожнини рота.

ДИТЯЧА ОРТОДОНТІЯ

У дитячому віці в основному використовуються знімні апарати – пластинки. З їх допомогою можна розширити щелепу і уникнути видалення зубів в більш старшому віці.

Коли термін ортодонтичного лікування підійде до кінця, лікар зніме брекети. Це повністю безболісна процедура.

У деяких випадках може знадобитися закріплення результату, для цього лікар-ортодонт призначає вам носити спеціальний фіксуючий апарат (ретейнер) – це може бути каппа, яку потрібно надягати на ніч, або, в більшості випадків, незнімний ретейнер (тонка дріт, яку фіксують на зворотну поверхню фронтальних зубів).